Technis.lt

SND balionų šalinimo ir pakeitimo darbai daugiabučiuose.

NAudinga žinoti !

Vertinant pavojų, kurį kelia daugiabučiuose namuose naudojami dujų balionai, ir siekiant užtikrinti gyventojų saugumą, Energetikos ministerija parengė veiksmų planą, pagal kurį trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose dujų balionai negalės būti naudojami nuo 2022 m pabaigos. Be to, Lietuvos energetikos instituto mokslininkų atlikta studija parodė, kad 50 litrų balionuose parduodamų suskystintų naftos dujų kainos ir elektros kainos, kurią sumokėtume ruošdami maistą ant indukcinės viryklės, skirtumas yra minimalus. Elektra ruošti maistą vidutiniškai yra tik 0,90 eur per mėnesį brangiau. Tačiau saugumo požiūriu nauda nepalyginamai didesnė – maistą ruošiant nenaudojant dujų balionų, tai yra ant elektros viryklės, užtikrinamas didesnis saugumas ne tik butui, bet ir visam namui, nes nėra baliono sprogimo pavojaus. Kartu tai yra gerokai patogiau – nereikia keisti dujų balionų ir juos eksploatuoti pagal nustatytus reikalavimus ir taip patirti papildomų išlaidų.

Remiantis galiojančia tvarka, valstybės parama vienam butui, iš kurio šalinami dujų balionai ir pasirenkama naudoti elektros energiją siekia 600 eurų (be PVM) : 200 eurų (be PVM ) subsidija laiptinės elektros instaliacijai rekonstruoti; 200 eurų (be PVM ) subsidija gyventojo bute esančiai instaliacijai sutvarkyti ir 200 eurų (be PVM) subsidija asmeniniai elektrinei viryklei įsigyti. Siekiant, kad nesaugiai eksploatuojamų dujų balionų būtų atsisakyta kuo greičiau ir galimybė gauti valstybės paramą nesukeltų papildomų administracinių rūpesčių gyventojams, paraiškas kompensacijoms gauti gali teikti namo administratorius, bendrija ar daugiabučio ūkį prižiūrinti įmonė.

UAB „Technis“, atestuota, vykdanti elektros įrenginių įrengimo ir eksploatavimo veiklą, turinti profesinės civilinės atsakomybės draudimą bei dalyvaujanti SND balionų šalinimo programoje, kviečia kreiptis įgaliotus asmenis, suinteresuotus pasinaudojant valstybės parama, esamus SND balionus pasikeisti naujomis elektrinėmis viryklėmis.